*Dum spiro, spero...(dokud dýchám, doufám :))*

Katka Neumannová

27. února 2007 v 15:18 |  Sport
Určitě spousta z vás sleduje mistrovství světa a fandí Katce Neumannové...dnešní závod (spousta z vás ho asi neviděla, byl někdy dopoledne, když je většina lidí ve škole, ale já jsem nemocná, takže supaa=)) byl fakt skvělej, protože zde na desetikilometrové trase Katka obhájila své vítězství...Nejdřívě měla před druhou závodnicí náskok "pouze" pár vteřin, ale mezi 5 - 8 kilometrem nabrala neuvěřitelných 26,5 vteřin náskoku!! Při poslední prudké zatáčce si raději připlužila, aby nespadla stejně jako Martin Koukal a ač zde zde ztratila 2 - 3 vteřiny, vyplatilo se jí to, protože po pádu by zřejmě svůj náskok ztratila......Katka navíc před závodem cítila nastupující virozu a bála se změny počasí, ale to bylo nakonec ještě lepší, než předcházející závod kdy byla druhá...
Jako velká královna důstojně opouští bílou stopu čtyřiatřicetiletá lyžařka Kateřina Neumannová. Její rozhodnutí po sezóně definitivně ukončit kariéru nezviklal ani druhý titul mistryně světa na desetikilometrové trati v japonském Sapporu. "Jsem hrozně ráda, že končím jako velká lyžařka. Lepší loučení jsem si nemohla přát," řekla nejlepší česká lyžařka historie. (www.sport.cz)